Registrace

Každý rok sčítá Junák – český skaut, z. s. všechny skauty a skautky, kteří chtějí být členy a členkami skautské organizace. Tomuhle procesu říkáme registrace, protože při ní dochází k zápisu do zabezpečeného interního evidenčního systému (skautIS). Kdo se nezaregistruje, na další rok není členem organizace.

Náš skautský oddíl – 3. oddíl Kondor Blansko je jeden největších oddílů v okrese. Nové členy tedy nabíráme spíše nárazově na předem oznámených náborech. Tyto nábory se odehrávají u naší klubovny zpravidla na začátku roku po jedno – až dvou roční pauze. Během roku nabíráme členy spíše jednotlivě, na základě domluvy s vůdcem oddílu přes jeho email (marek.navratil00@seznam.cz).

Registraci na rok 2022/2023 naleznete ZDE

Registrace u nováčků: Kontaktujte vedoucího oddílu, nebo přijďte na nábor (probíhá začátkem školního roku). Poté vyplňte registrační list a odevzdají ho vedoucímu + uhraďte roční registrační poplatek na účet skautského střediska.

U nováčků necháváme čtvrt roku na „rozdýchání“. Po půl roce se pak rozhodnou, zda chtějí pokračovat, tedy zda chtějí uhradit registrační poplatek, nebo ne.

Stávající členové: Uhraďte registrační poplatek na účet střediska.

Vždy aktuální přihlášky najdete v sekci důležité dokumenty.

Registrační poplatek se dále dělí – částí se platí příspěvky vyšším organizačním jednotkám (skautský okres, kraj a ústředí), ze kterých je hrazeno mj. pojištění každého člena na jakékoli skautské akci, skautský časopis či chod celé organizace (mzdy placených pracovníků, produkce časopisů, dotace na nemovitosti a vybavení a další). Zbytek poplatku slouží k financování chodu střediska/oddílu, např. údržbě a opravám klubovny či materiálu potřebného k přípravě a provozu činnosti pro děti, nákupu a údržby vybavení klubovny. Z nevyužitých prostředků vytváříme rezervu pro nenadálé výdaje a budoucí rozvoj oddílu. Všechny peníze z registrace tedy použijeme k rozvoji skautské činnosti, nebo jejímu udržení. Žádný z vedoucích oddílu nedostává zaplaceno.