Proč se k nám přidat?

Co získá „skautský“ rodič?

• Najde pro své dítě bezpečný kolektiv a dobrou partu, která dokáže přijmout jeho dítě s jeho přednostmi i nedostatky.
  • O jeho dítě se zodpovědně postarají vedoucí, kteří jsou náležitě vzděláni a mají praxi v práci s dětmi.
  • Zajistí svému dítěti finančně nenáročný tábor – s vedoucími i dětmi, které dlouhodobě zná. Sobě zajistí „bezstarostných“ 14 dní.
  • Oddíl pravidelně organizuje 1 – 2 víkendové výpravy, kde se dětem intenzivně věnujeme. Rodič tak má mimo jiné volný víkend.

Co získá dítě?

• Najde kamarády, z nichž se mohou stát přátelé na celý život.
  • Bude mít dostatek přirozeného pohybu a pobytu v přírodě.
  • Naučí se samostatnosti, ale i práci v týmu, fungování v kolektivu, zodpovědnosti za sebe i druhé.
  • Přijme za své hodnoty, jako jsou pravdomluvnost, slušnost či respekt k ostatním.
  • Zažije mnohá dobrodružství a spoustu zážitků mezi dětmi různého věku na různých akcích.
  • Pětkrát ročně zdarma dostane skautský časopis odpovídající jeho věkové skupině.
  • Dítě je na všech skautských akcích Junáka úrazově pojištěno, a to i v případě, že ještě není v danou dobu členem Junáka.
  • Starší členové oddílu, kteří se začínají podílet na vedení, pak mají možnost učit se jak vést ostatní, sebe rozvoji. Nikoliv teorií, ale praktikováním, fungováním v těchto systémech.

Informace pro nováčky

V této části webu se pokusíme předat základní informace pro rodiče světlušek, vlčat, skautek i skautů, kteří jsou u nás v oddíle nováčky. Když se Vám informace na webu budou zdát nekompletní, neváhejte se obrátit na družinového rádce/rádkyni Vašeho dítěte. Rádci a rádkyně vám rádi pomohou, popřípadě poradí, na koho se v dané věci obrátit.

Zde pár důležitých informací:

• Oblečení na družinovku volte věci na ven, na zašpinění, zničení. Chodíme pravidelně ven a hrajeme různé hry, kdy oblečení může přijít k úhoně. Oblečení přizpůsobte aktuálním teplotám a děti než jdou na družinovku kontrolujte.
  • Na schůzky a oddílové akce nenoste věci, které tam nepatří nebo je dítě nepotřebuje, například mobilní telefon, elektronika, velké množství peněz…
  • Pokud bude dítě pravidelně chodit ze schůzek a oddílových akcí domů samo, budeme po Vás požadovat potvrzení souhlasu zákonného zástupce.
  • V případě, že nemůžete jít na schůzku nebo jet s námi na víkendovku či jinou akci, prosíme Vás, abyste se včas omluvili. Ze schůzek se omlouvejte rádci družinky, do které budete chodit a z víkendovek či jiných akcí vždy vedoucímu, který má tuto akci na starost nebo vůdci oddílu.

PŘEDPOKLADY PRO ČLENSTVÍ

• Dosažení věku 6 let, u kmene dospělých 18 let.
  • Odevzdání řádně vyplněné přihlášky a poučení k ochraně osobních údajů mladšího člena Junáka.
  • Zaplacení příslušného ročního členského příspěvku.